23 ΜΕΤΑΛΛΙΑ-10 ΧΡΥΣΑ, 7 ΑΣΗΜΕΝΙΑ, 6 ΧΑΛΚΙΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΙΝ – ΓΙΑΝΓΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Στη Βέροια βρέθηκε ο Α.Σ. ΓΙΝ ΓΙΑΝΓΚ Κομοτηνής, την Κυριακή 12-3-2017 συμμετέχοντας στο Αθλήματος Βορείου Ελλάδος 2017 και γύρισε με 23 μετάλλια.

Πιστοί στην ενεργό συμμετοχή του σωματείου, σε αθλητικές διοργανώσεις που συμβάλλουν στην έμπρακτη εφαρμογή των προπονήσεων, βρέθηκαν και αυτή την Κυριακή, οι αθλητές του συλλόγου, στο Δημοτικό κλειστό γυμναστήριο “Φιλίππειο” Βέροιας, με σκοπό να αγωνιστούν με συναθλητές τους, από όλη τη Βόρεια Ελλάδα.

Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 330 αθλητές από 26 σωματεία πόλεων της Βόρειας Ελλάδας όπως Νάουσα, Έδεσσα, Βέροια, Αλεξάνδρεια, Χαλάστρα, Διαβατά, Δίον, Λάρισα κ.α..

Την ομάδα συνόδεψε η προπονήτριά τους κα Μουσχάκη Δήμητρα (Απόφοιτος της σχολής προπονητών Παγκρατίου Αθλήματος της Γ.Γ.Α.- 5ος βαθμός προπονητού Παγκρατίου.

Την αποστολή συνόδευσε και το μέλος του Δ.Σ. της Ελληνικής Ομοσπονδίας Παγκρατίου Αθλήματος Κυριακή Πασχαλίδου.

Οι διακρίσεις των αθλητών του Α.Σ. ΓΙΝ ΓΙΑΝΓΚ, στο Αγώνισμα Παλαισμάτων & Αγών Παγκρατίου, το καθένα στην κατηγορία του (ηλικίας & κιλών) είναι:

ΑΓΩΝ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ          ΗΛΙΚΙΑΣ        ΚΙΛΩΝ        ΘΕΣΗ
1 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΘΕΟΠΟΥΛΑ         21+              -63             1η
2 ΛΕΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ             21+              -85             2η
3 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ             8-9               -30             1η
4 ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ          10-11            33              3η
5 ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ          15-17           -52              2η
6 ΖΟΥΓΑΝΕΑΣ ΝΙΚΟΣ               15-17           -81              2η
7 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 12-14           -40              1η
8 ΠΙΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ             10-11           -46              2η
9 ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 12-14         50+            3η
10 ΓΙΑΝΤΣΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ      12-14         61-             3η
11 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤ.      18-20      +95               3η
12 ΤΣΑΡΔΑΚΛΗ ΔΟΜΗΝΙΚΗ         15-17       +70               1η
13 ΑΜΠΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ         15-17       +55               2η
14 ΚΑΡΑΒΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ                 12-14         34               3η
15 ΠΑΡΟΤΣΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ           10-11         33               2η
16 ΔΟΥΡΟΥΚΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   10-11         35               1η
17 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.     12-14        -60               1η
18 ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ        6-7           -18               3η
19 ΙΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                     6-7            18-21          2η

ΠΑΛΑΙΣΜΑΤΑ:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΕΣΗ
ΖΟΥΓΑΝΕΑΣ ΝΙΚΟΣ – ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΜΕΜΕΙΓΜΕΝΟΙ (15-17) 1η
ΘΕΟΠΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ -ΜΑΝΩΛΗΣ ΛΕΝΟΣ ΜΕΜΕΙΓΜΕΝΟΙ (21+) 1η